For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

PREDIKANT: Christine Caine var en av hovedtalerne under Pentecostal World Conference i Helsinki

Frityr, broderte dresser og et spinnvilt budskap

I ishallen i Helsinki samles pinseledere fra hele verden i en os av frityr og røykmaskiner om et budskap predikant Christine Caine kaller helt «crazy».

Det ligger en svak tåke over det rause foajé-området i ishallen. Samtlige deltakere må påregne frityrlukt i hår og klær under pinsevennenes verdenskonferanse som arrangeres for 27. året.

Mens finnenes liv går sin skjeve gang på utsiden, er ishallen i pinseuken en smeltedigel for pinsevenner fra hele verden.

I labyrinten av en ishall, med inn- og utganger nok til å gjøre selv den mest orienterte svimmel, har de kommet for å få la seg inspirere og få ny kraft, for at pinsebevegelsen skal vokse og styrke seg. 

Powered by Labrador CMS