For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Edel Sørvik: Bønn og broderier: Edel Sørvik liker å brodere. Å brodere lar seg godt kombinere med bønn, sier hun.

For 50 år siden ga Edel Gud et løfte. Hun skulle be for sine medelever hver dag

Som liten lærte Edel Sørvik at det nytter å be. Etter at hun sluttet på Indremisjonsforbundets bibelskole, har hun bedt for de andre elevene ved navn hver dag.

Publisert Sist oppdatert

På 25-årsjubileet til det som den gang het «Bibelskolen i C. Sundts gate», lot Magne Kjetså seg imponere over Edel som kunne navnene på alle elevene.

Da han spurte henne hvorfor, svarte hun ikke med det samme. Men senere samme dag fortalte hun at hun hadde bedt for ham og de andre elevene fra bibelskolen i Bergen hver dag siden de gikk sammen på skole for 50 år siden.

– Jeg husker at jeg ble utrolig takknemlig. Å vite at det bodde ei dame på Stord som hadde bedt for meg siden vi sluttet på bibelskolen, var stort, forteller han.

Powered by Labrador CMS