For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Politifolk og demonstranter under en protest i Emeryville i California mot beslutningen om ikke å tiltale politimannen Darren Wilson. Foto: Reuters/NTB scanpix

Flere hundre pågrepet i Ferguson-uro i USA

Over 400 personer er blitt pågrepet i USA de siste dagene under protester mot beslutningen om ikke å ta ut tiltale i Ferguson-saken.

Publisert Sist oppdatert

Mange av pågripelsene har skjedd i Ferguson, ifølge nyhetsbyrået Reuters. Men demonstrasjonene har spredt seg til en lang rekke andre byer over hele USA.

Selv om mange av markeringene har gått fredelig for seg, har det oppstått uroligheter flere steder. I St. Louis brukte politiet onsdag pepperspray mot demonstranter som forsøkte å ta seg inn i byens rådhus

I Ferguson ser det ut til at situasjonen har roet seg. Kun noen titalls demonstranter holdt onsdag stand i snøværet i sentrum.

Powered by Labrador CMS