❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
SAMEMISJONEN: Landets nordligste indremisjonskrets innleder et samarbeid med Samemisjonen. Bildet viser det samiske flagget og det norske.

Finnmark Indremisjon møter mye motvind

Landets nordligste indremisjonskrets har hatt synkende aktivitet og sliter med å få fylt en av sine forkynnerstillinger. Nå innledes et samarbeid med Samemisjonen.

Publisert Sist oppdatert

Finnmark Indremisjon er en krets i Indremisjonsforbundet (ImF). Organisasjonens hovedorgan, Sambåndet, melder om færre møter, mindre reisevirksomhet og at ett av kretsens to misjonssentre er stengt.

I tillegg har det vist seg vanskelig å finne noen som ønsker å ha en forkynnerstilling man lenge har forsøkt å fylle.

I disse dager skulle dessuten kretsens landssommerstevne vært arrangert, men dette er i år avlyst, står det på kretsens nettside.

Powered by Labrador CMS