❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
ØKNING: Prest Petja Kopperoinen snakker med kolleger under en øvelse til en AI-skapt gudstjeneste i St. Paul lutherske kirke i Helsingfors.

Finland: Unge menn finner veien til kirken

Finland er blant de mest sekulariserte landene i Europa, men samtidig følger unge finske menn i økende grad en internasjonal trend og finner veien til kristne menigheter.

Publisert

Forskerne bak studien tror dette kommer av at kristendommen byr på det de beskriver som et videre rammeverk der man kan forme sin identitet og finne mening, stabilitet og tilhørighet.

Sterk interesse for tro

Resultatene av undersøkelsen er publisert i en artikkel i Journal for the Scientific Study of Religion. Den er ført i pennen av teologene Kati Tervo-Niemelä og Pietari Hannikainen og avdekker hva det er som får unge menn i Finland til å vise så sterk interesse for kristen tro, melder den kristne britiske nettavisen Christian Today.

Powered by Labrador CMS