❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
ASYLSVINDEL: Nye avsløringer viser at aktører forsøker å manipulere det britiske asylsystemet. Her illustrert ved UK Home Office i London, der britiske myndigheter behandler asylsaker.

Falsk asylindustri avslørt i Storbritannia: Hevder å være homofile eller ateister

Rådgivere og advokater hjelper migranter med å fabrikkere asylsøknader i Storbritannia, blant annet ved å late som de er homofile, ateister eller politiske aktivister, viser en granskning fra BBC.

Publisert

Ifølge BBC betaler migranter tusenvis av pund for bistand til å lage falske forklaringer og dokumentasjon, som bilder, støttebrev, medisinske rapporter og artikler publisert på tilsynelatende ekte nyhetsnettsteder.

Ifølge tall fra britiske myndigheter har antallet søknader basert på seksuell orientering økt, og enkelte nasjonaliteter, blant annet Pakistan, er særlig overrepresentert.

Enklest å utgi seg for å være homofil

Powered by Labrador CMS