For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Illiustrasjonsbilde av Rønningen Folkehøgskole i Oslo.

Elever på folkehøgskoler får mer penger fra Lånekassen

Økt studiestøtte kombinert med prislås fra folkehøgskolene gjør at elevene får mer å rutte med neste skoleår.

Publisert Sist oppdatert

Elever som går på folkehøgskole kan søke om både lån og stipend fra Lånekassen for å finansiere skoleåret.

Nå er det klart at elevene som starter på folkehøgskole til høsten kan få inntil 125.370 kroner i lån. Dersom de har mindre enn ti prosent fravær, blir 40 prosent av denne summen omgjort til lån.

Lånekassen justerer årlig sine satser, i år med en økning i basisstøtten på 8.200 kroner. Samtidig skriver Informasjonskontoret for folkehøgskolene at prisene på folkehøgskole ikke blir satt opp i takt med dette.

Powered by Labrador CMS