En kolonne med biler blokkerer trafikken i Tel Aviv under en demonstrasjon mot vaksinepass. Bevis for at man har fått tre doser av koronavaksinen kreves nå for å komme inn på innendørsarrangementer i Israel. Foto: Oded Balilty / AP / NTB
Dødstrusler mot Israels helsedirektør
Israels helsedirektør har fått politibeskyttelse etter å ha mottatt dødstrusler, trolig fra vaksinemotstandere.
Ektemannen til helsedirektør Sharon Alroy-Preis opplyste torsdag om truslene mot hans kone, blant annet truende oppringninger på telefon og publisering av telefonnummeret deres i sosiale medier.
Flere israelske medier skriver at det er vaksinemotstandere som står bak truslene, og statsminister Naftali Bennett anklaget antivaksere for å føre en desinformasjonskrig mot Alroy-Preis.
Bennett ba folk ignorere falske nyheter og sørge for å bli vaksinert.