På treårsdagen for Hamas-terroren mot Israel, velger en rekke propalestinske organisasjoner å demonstrere til støtte for Hamas.
Skjermdump
– Derfor støtter vi Hamas
En ny organisasjon slutter seg til 7. oktober-demonstrasjonen. De er helt tydelige på sin Hamas-støtte.
Som Dagen tidligere har omtalt, arrangerer en rekke pro-palestinske organisasjoner en demonstrasjon i Oslo 7. oktober til støtte for den palestinske motstandskampen - tre år etter Hamas-terroren mot Israel.
Både Partiet FOR og Rød Ungdom er med i demonstrasjonen, mens SV, Palestinakomiteen og Rødt, som vanligvis deltar i propalestinske demonstrasjoner, har holdt seg unna denne.
Nå har organisasjonen Grandmothers Against Genocide tilsluttet seg 7. oktober-demonstrasjonen. Organisajonen er stiftet av Marianne Bergvall og Kirsti Mæhle, og har over 2000 følgere på Instagram.