❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
PRISVINNER: Pakistanske Wagma Feroz ble tildelt Stefanusprisen 2022. Da hun kom til Oslo hadde hun nettopp fått svært dårlige nyheter.

Derfor rant tårene da hun ble tildelt Stefanusprisen

Bomben som drepte 101 mennesker i Peshawar, kom Stefanusvinneren skremmende tett inn på livet. – Vi rekker ikke å glemme én katastrofe, før en ny skjer, sier hun om livet i byen på grensen til Afghanistan.

Publisert Sist oppdatert

Selvmordsbomberen var kledt som politi. Han hadde uniform og hjelm. Det var derfor han slapp unna sikkerhetskontrollen i den strengt bevoktede moskeen, melder pakistansk politi.

Mandag 30. januar spasere mannen rett inn i moskeen, sammen med hundrevis av andre som var på vei til ettermiddagsbønn. 101 mennesker er så langt døde etter at han utløste sprengmekanismen. Over 220 ble såret.

Også onkelen til Stefanusprisvinner Wagma Feroz var på vei til denne moskeen, men ble forsinket ved en kontrollpost på veien. Han var nesten fremme da det smalt.

Powered by Labrador CMS