For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

BARNEKIRKEN: Anne Lene Otterøen og Anne Marte Echholt Fossum i barnekirken i Fredheim Arena

De jobber med å gjøre barn og unge til disipler. Nå står Europa for tur

– Avkristningen skjer i raskt tempo. Som kristne kan vi ikke bare sitte og se på at det skjer, sier Anne Marte Echholt Fossum og Anne Lene Otterøen.

Publisert Sist oppdatert

Fredheim Arena i Sandnes har en levende barnekirke og fungerer som hovedkontor for Awana i Norge og nå også Nord-Europa

Otterøen og Fossum serverer kaffe og brus på Unge Voksne-rommet i kirken. På veggene henger bilder fra kjente bibelfortellinger. Ikke spesielt kule ved første øyekast, men så pass retro at de fungerer for de unge.

En gigantisk tv-skjerm har fått plass i et hjørne av rommet. På golvet ligger saccosekker i sterke farger - i skarp kontrast til de pastellfargede bildene på veggen.

Powered by Labrador CMS