For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Bygge hus på fjell

«Den som hører disse mine ord og gjør etter dem, han blir lik en klok mann som bygde huset sitt på fjell. Regnet skylte ned, elvene flommet, og vindene blåste og slo mot huset. Men det falt ikke, for det hadde sin grunnvoll på fjell.» Matt 7:24–25

Publisert Sist oppdatert

Jesus snakket om de to mennene som skulle ut å bygge hus. Begge to bygde og begge to fikk seg et hus.

Det er når stormen kommer vi ser forskjellen. Mannen som bygde på fjell har hus etter stormen også. Mannen som bygde på sand er husløs.

Alle vil vel være de som bygde huset sitt på fjell. Ha det huset som står støtt og ikke faller sammen. Jeg vet at jeg vil det. Da er beskjeden til oss i Matteus 7: Hør og Gjør.

Powered by Labrador CMS