❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
OSLO. Kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery (Ap) før Pride-paraden i 2024. Foto: Frederik Ringnes / NTB

Bufdir engasjerte reklamebyrå for å spre råd om kjønnsmangfold

– Vi ser for oss at hovedelementene i rådene vil være de samme, heter det i bestillingen som blei signert før høringsfristen.

Publisert Sist oppdatert

26.juni 2025 lanserte Barne- ungdom- og familiedirektoratet (Bufdir) «Råd om møter med kjønnsmangfold for offentlige ansatte» og åpnet opp for høringsinnspill fram til 1. desember.

18. september signerte Bufdir og reklamebyrået Zoaring en avtale om at reklamebyrået skulle hjelpe Bufdir med å «gjøre rådene kjent» blant offentlig ansatte.

– Det er problematisk at materiell produseres før høring er avsluttet. Det undergraver høring og gir et uttrykk for at pengene sitter løst hvis de har råd til å holde på sånn, sier Jorunn Gleditsch Lossius (KrF) til Dagen.

Powered by Labrador CMS