For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

FINT: – Både kristne og muslimer har fastetid nå, og mange setter av ekstra tid til å søke Gud i bønn for verden, sier Oslo-biskop Sunniva Gylver.

– Bra at muslimer og kristne ber i fastetiden

Mars er blitt den store bønnemåneden, og det er bra, mener Oslo-biskop Sunniva Gylver. Hun påpeker at både kristne og muslimer ber mye akkurat nå.

Publisert Sist oppdatert

Fredag markeres Kvinnenes Internasjonale Bønnedag verden over, og i helga er det mange ulike sammenkomster på små og store steder også her i landet, midt i en utfordrende tid. Den norske komiteen bak Bønnedagen vet om cirka 70 lokale bønnearrangementer.
Senere i mars samles hundrevis av bønneivrige mennesker til Nasjonal Bønnekonferanse.

Kristne og muslimer

Den ferske biskopen i Oslo, Sunniva Gylver, er blant dem som heier på de ulike bønneinitiativene, herunder også muslimers bønn. Hun mener det er fint at så mange ber akkurat i mars.

Powered by Labrador CMS