☀️ 1 krone for 1 måned

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
LETEUTSTYR: Forskere borer i den båtformede Durupinar-formasjonen sør for Ararat-fjellet for å undersøke om den skjuler rester av et gammelt fartøy.

Borer etter Noahs ark – har hentet opp prøver fra dypet

Et internasjonalt forskerteam har i flere uker jobbet i nærheten av Ararat-fjellet i Tyrkia. Nå presenterer de sine foreløpige funn.

Publisert

Forskerne har boret 18 meter ned i den båtformede Durupinar-formasjonen som ligger 30 kilometer sør for toppen av Ararat-fjellet.

Foreløpige funn tyder på at formasjonen ikke bare er hardt fjell. Forskerne melder å ha funnet et lag med organisk materiale og flere hulrom i formasjonen.

I ett av borehullene støtte de på et lag som var så hardt at boret knakk, ifølge en pressemelding fra prosjektet Noah’s Ark Scans, publisert 23. september.

Powered by Labrador CMS