❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
Tidligere statsminister Kjell Magne Bondevik (KrF) bekrefter at han møtte Jeffrey Epstein i Oslo i 2012 for å for å diskutere drapet på Martine Vik Magnussen.

Bondevik møtte Epstein for å diskutere Martine-saken

Tidligere statsminister Kjell Magne Bondevik (KrF) møtte Jeffrey Epstein på sitt kontor i Oslo i 2012 for å diskutere drapet på Martine Vik Magnussen.

Publisert

Epstein fungerte som mellommann for faren til drapssiktede Farouk Abdulhak, skriver Aftenposten.

Møtet fant sted 30. november 2012 på Bondeviks Oslo-senter. Den overgrepsdømte finansmannen Epstein hadde tett kontakt med Shaher Abdulhak, faren til siktede Farouk Abdulhak.

– Jeg spurte en gang Terje Rød-Larsen om han hadde noen kontakter som kunne være til hjelp i arbeidet med Martine-saken. Han ga meg Epsteins navn og jeg hadde et kort møte med han, bare oss to, på mitt kontor en gang han likevel var i Oslo, bekrefter Bondevik overfor Aftenposten.

Powered by Labrador CMS