☀️ SOMMERKAMPANJE 1,- ut august

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
LYST PÅ LIVET: Paal André Grinderud har ikke alltid opplevd hverdagen som lys. Bodil Victoria Arnesen kom inn i en meget avgjørende situasjon for forfatteren. FOTO: Johannes Ek Reindal

Bodil reddet Paal André fra selvmord

Paal André Grinderud relanserer sin bok «Alene - nå igjen», 22 år etter at den kom ut for første gang. Til Dagen forteller han for første gang om en spesielt vond tid, da alt holdt på å ta slutt for ham.

Publisert Sist oppdatert

I forbindelse med lanseringen er Bodil Victoria Arnesen med Grinderud. Hun er sopran og reiser rundt sammen med Grinderud og holder konserter. De traff hverandre for 3,5 år siden, og hun ble meget viktig for forfatteren.

– Jeg skulle holde foredrag og minnekonsert om min mor på Sundvollen. Bodil skulle synge, forteller Grinderud i Schibsted sine lokaler i Oslo. Han ser stadig bort på Arnesen, stemmen sprekker.

– Det ingen visste, og som jeg ikke har fortalt før, var at jeg den kvelden hadde bestilt rom øverst på hotell Plaza i Oslo. Planen var å hoppe fra taket. Jeg orket ikke mer, jeg var så ensom og nedtrykt. Jeg har alltid trodd på Gud, men den dagen skjedde det noe. Bodil sa at vi skulle be i Jesu navn. Der og da forsvant tanken om å hoppe. Den har aldri kommet tilbake, sier Grinderud på gråten.

Powered by Labrador CMS