Fremskrittspartiet mener den nye asylavtalen med Venstre og KrF gjør regelverket strengere. Her fra onsdagens pressekonferanse i Nydalen. FOTO: Audun Braastad /NTB scanpix.
Audun Braastad / NTB scanpix
Asylavtalen vekker jubel i Frp
«En veldig god deal», sier Fremskrittspartiets Mazyar Keshvari om asylavtalen med KrF og Venstre. Han slår fast at barnefamilier også framover vil bli returnert etter mange år i Norge.
– Mot å vurdere sakene til et ubetydelig antall asylsøkere på nytt, har vi fått gjennomslag for betydelige innstramminger, sier Frps innvandringspolitiske talsmann til NTB.
Han har ikke tenkt å beklage overfor familier som eventuelt får sine saker omgjort og vender tilbake til Norge.
– Overhodet ikke. De ble sendt ut etter alle lover og regler. Det er jo ikke sikkert vi finner igjen alle en gang. De er jo spredt for alle vinder, sier Keshvari.