BLE ALDRI VIST: Evangelist Torben Søndergaard i TV-intervju med Åpne Dører. Nå har organisasjonen bestemt seg for å skrote intervjuet.
Åpne Dører
Åpne Dører stoppet Søndergaard-intervju:
- Ikke forfulgt
Åpne Dører hadde gjort intervju med Torben Søndergaard og kona Lene om den påståtte forfølgelsen for sin tro. Så ble publiseringen stoppet.
– Da vi så igjennom dette etterpå, bestemte vi oss for å ikke publisere det, sier konstituert generalsekretær i Åpne Dører Norge, Terje Bjørkås.
De hadde like etter opptakene blitt kontaktet av Åpne Dører i Danmark, som hadde hørt om intervjuet med Søndergaard, og advart mot å sende det.
I følge Bjørkås hadde det i forkant av TV-intervjuet vært en dialog mellom Søndergaard og ansatte hos Åpne Dører. Man ble da enige om at Søndergaard og kona skulle fortelle sin historie om forfølgelse i TV-studio.