For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Generalsekretær i Amnesty Norge, John Peder Egenæs, og bildet organisasjonen valgte å dele 7. oktober.

Amnesty: – Folkemordet startet 7. oktober

– Om man kan kalle den første dagen et folkemord, eller om man sier at det som startet har utviklet seg til et folkemord, det er forsåvidt en akademisk diskusjon, sier generalsekretær John Peder Egenæs i Amnesty Norge. 

Publisert Sist oppdatert

I dag er det to år siden det største og dødeligste angrepet på Israel i landets historie.

1200 mennesker ble massakrert og 251 babyer, barn, kvinner og menn ble tatt som gisler til Gaza. Hamas, med støtte fra Islamsk jihad og andre militante grupper, stod bak terroren som rammet nesten utelukkende sivile personer i hjemmene deres, på gaten og på Nova-festivalen. 

På Instagram markerer Amnesty International Norge dagen med en post som har blitt delt mye i sosiale medier:

Powered by Labrador CMS