For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

| Debatt

Venstresidens paradoksale allianse

VENSTRESIDEN: Et regimet (PA) som står for alt sosialismen hevder å ikke stå for, er det dem den sosialistiske regjeringen inviterer til Norge for boller og brus, kyss klapp og klem, skriver Kjetil Bregard. Foto viser Palestinas statsminister Muhammed Mustafa og utenriksminister Espen Barth Eide.
Publisert

Viktige fanesaker for venstresiden i dag er kvinners og skeives rettigheter, likestilling, demokrati og ytringsfrihet og kamp mot blant annet religiøs fanatisme. I Israel –Palestina konflikten har man derimot valgt å kaste alle sine uttalte idealer på skraphaugen og tatt side med dem som står for alt sosialismen hevder å ikke stå for. 

Likestilling og kvinners rettigheter har i flere 10-år vært en kampsak for venstresiden. Her framstår den jødiske stat som et fyrtårn sammenlignet med islamistiske diktaturer, for ikke å snakke om de palestinske myndigheter. Det ble mellom 2005–2019 registrert 200.000 ekteskap i «Palestina» (Gaza og Vestbredden). I 95 prosent av tilfellene var jentene under 18 år, som da gjerne gifter seg med eldre menn. Barneekteskap med jenter for eksempel på 14 år er vanlig. 

https://palwatch.org/page/37231

Powered by Labrador CMS