❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

Takk for presise henvisninger

ANTI-ISRAELSK: Det er en god stund siden jeg skjønte at NRK, som hevder å bestrebe seg på en nøytral og objektiv nyhetsformidling, bevisst eller ubevisst har en agenda, skriver Kristin Søgård.
Publisert Sist oppdatert

Takk for verdifulle og presise henvisninger fra Trond Thorsen i debattinnlegget «NRK og det norske jødehatet» som sto på trykk i Dagen lørdag 14. mars om NRKs nyhetsformidling i forbindelse med Midtøsten-dekningen. 

Det er en god stund siden jeg skjønte at NRK, som hevder å bestrebe seg på en nøytral og objektiv nyhetsformidling, bevisst eller ubevisst har en agenda. Denne viser seg i vinkling, valg av ord (ikke minst fra Midtøsten-korrespondent Yama Wolasmal) og kildevalg i reportasjene. 

Det har hendt at jeg har tatt meg bryet med å kontakte NRK for å gjøre dem oppmerksomme på åpenbart feilaktige påstander eller stilt spørsmål rundt den journalistiske vurderingen. Ut fra de svarene jeg har fått og ut fra den linjen jeg noterer at NRK fortsetter å følge, ser jeg ikke lenger poenget med å gjøre det. 

Powered by Labrador CMS