Russiske aviser omtaler utfallet av EU-toppmøtet som en seier. Frankrikes president Nicolas Sarkozy (til venstre) og EU-kommisjonens president Jose Manuel Barosso var med på møtet hvor lederne ble enige om å utsette neste runde av samtalene med Russland.
FOTO: AFP
Russiske aviser melder om «seier» etter EU-toppmøtet
Russiske aviser hyllet Moskvas «seier» tirsdag etter at EU utsatte samtaler med Russland inntil russiske styrker trekkes ut av Georgia.
EUs ledere besluttet å utsette forhandlingene om en ny, omfattende partnerskapsavtale med Russland på et hastemøte mandag, men innførte ingen økonomiske sanksjoner.
- Den gjensidige avhengigheten mellom Russland og EU gjør at det ikke finnes noe annet alternativ enn å utvikle tette, bilaterale bånd. Dette ble nok en gang bekreftet under EU-toppmøtet i Brussel, meldte regjeringsavisa Rossijskaja Gazeta.
Tabloidavisa Tvoj Den skriver at EU ikke ga etter for hysteriet til den britiske statsministeren Gordon Brown og Polens president Lech Kaczynski, som begge har tatt til orde for en hardere linje overfor Russland.