☀️ SOMMERKAMPANJE 1,- ut august

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

Pinsepastor sonar 4 år i Putins fangeleir

Pinsepastoren Nikolaj Romanjuk (63) sonar fire års fengsel i ein av Vladimir Putins arbeidsleirar. Han nekta å velsigna russiske menn som vart mobiliserte til krig mot Ukraina.

PINSEVENER:
Publisert

Romanjuk er ein av over eit dusin russiske borgarar som er straffedømde for å ha ytra religiøst grunngjeven kritikk mot krigen i Ukraina. Han er ikkje den første som har måtta gå i fengsel. Men Romanjuk er den aller første som etter religiøst grunngjeven krigskritikk er dømt for å ha truga Russlands «nasjonale tryggleik». Ikkje noko mindre.

I ei preike søndag 25. september 2022 sa pastor Romanjuk at Russlands invasjon «ikkje er vår krig». Han ville ikkje velsigna dei som drog i krigen mot Ukraina. Derimot ville pastoren gjerne be for dei vert berga ut av krigen. Romanjuk heldt preika på den første søndagen etter at president Vladimir Putin den 21. september hadde annonsert «delvis mobilisering».

Velsigna krigen

Powered by Labrador CMS