🍁 1 krone for 1 måned

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Kommentar

Nederlaget øker risikoen for at neste president ikke vil støtte Israel

Selv om noen i Det demokratiske partiet er krasse kritikere av Israel er det ikke lenger opplagt at det beste er at en republikaner vinner presidentvalget i 2028.

STØTTESPILLER: Donald Trump har hatt et tett forhold til Israel og til dagens statsminister Benjamin Netanyahu. Her fra et møte i Florida for snart et år siden.
Publisert

Ingenting som tyder på at Abdul El-Sayed – den første muslimske senatoren i USA noen gang – vil være en aktuell presidentkandidat i 2028.

Men El-Sayeds seier i kampen om senatsplass fra Michigan viser at krass israelkritikk ikke lenger trenger å være diskvalifiserende for en amerikansk politiker.

Den 41 år gamle legen, med en doktorgrad fra Oxford, har hevdet at israelske myndigheter er like ille som Hamas. Han vil stanse all militær støtte til landet og beskylder Israel for å praktisere apartheid.

Powered by Labrador CMS