☀️ 1 krone for 1 måned

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Kommentar

Når dialog med Hamas, Taliban eller Putin blir et moralsk mageplask

Argumentasjonen fra Marte Heian-Engdal, historiker og Midtøsten-forsker, til støtte for dialogen hun hadde med Hamas i 2021, overbeviser ikke helt.

UENIGE: Henrik Beckheim har kommet med kritikk av et møte med Hamas som blant andre Marte-Heian Engdal deltok på i 2021.
Publisert Sist oppdatert

«President Putin, når vi pensjonerer oss, vil vi ha alle disse utrolige historiene og minnene, og dine vil stå øverst på lista.»

Dette sitatet er fra den amerikanske forretningsmannen og fredsforhandleren Steve Witkoff da han nylig møtte Vladimir Putin i Moskva.

«For en skam», var kommentaren fra sjakklegenden Garry Kasparov som lenge har vært en tydelige kritiker av den russiske presidenten. Av den grunn bor han selvsagt ikke i Russland, men mest i USA. Dessuten er han blitt kroatisk statsborger.

Powered by Labrador CMS