For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Synspunkt

JESUS: «Nå får vi muligheten til å fortelle dem de gode nyhetene om den Jesus som elsker dem», spør Stig Magne Heitmann. Bildet viser pilegrimer i Mekka.

«Muslimene kommer! Muslimene kommer!»

Er vi slike som kan si med glede: «Muslimene kommer! Muslimene kommer!» Nå får vi muligheten til å fortelle dem de gode nyhetene om den Jesus som elsker dem!

Publisert Sist oppdatert

«Muslimene kommer! Muslimene kommer! Nå er de her!» sier den unge kvinnen Khadija fra Mekka. Hennes familie var og er en av de rikeste og sterkt religiøse familiene i Mekka.

Hun var selv muslim, men nå er hun en TBM – Troende med muslimsk bakgrunn, det vi har kalt MBB – Muslim Background Believer.

Khadija, som nå kaller seg Kady, er ikke blitt en kristen som de fleste kristne i Vesten. Hun frykter ikke muslimer, hun elsker dem!

Powered by Labrador CMS