☀️ 1 krone for 1 måned

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Leder

La oss ta eldrebølgen

De eldre er en ressurs. De unge har et behov. Noen må bygge broen.

RESSURS: Biskop Ole Hagesæther oppmuntret oss i en avgjørende fase av menighetsbyggingen, skriver Dagens lederskribent.
Publisert Sist oppdatert

Jeg satt nylig i podkaststudio sammen med mine kollegaer Tore Hjalmar Sævik og Sofie Braut. Tore Hjalmar hadde besøkt presten Gunnvald på 85 som ble butikksjef som pensjonist, og som siden har vært trofast i tjenesten.

I etterkant av denne samtalen om eldre i kristen tjeneste, fikk jeg en fin e-post fra en lytter og leser. Hun delte sine tanker om det å bli eldre i kristen sammenheng. Jeg har i etterkant tenkt på at hun kanskje satte ord på noe som kan være viktig for alle som har hjerte for kirken.

På den ene siden kjente hun på begrensningene som kommer med alderen. I møte med de unge så går hodet kanskje ikke alltid så kjapt som man skulle ønske. Det fysiske er kanskje mer uforutsigbart for noen.

Powered by Labrador CMS