For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Leder

PINSEBEVEGELSEN: Ingunn Ulfsten forlater stillingen som daglig leder i Pinsebevegelsen. Knut Idland tar over inntil videre.

Kristne ledere må kjenne samfunnet bedre nå

Publisert Sist oppdatert

I februar ble det kjent at Ingunn Ulfsten forlater stillingen som daglig leder i Pinsebevegelsen og begynner som generalsekretær i Kristelig Folkeparti. Sammen med lederrådets leder Øystein Gjerme har hun stått i spissen for Pinsebevegelsens lederskap siden 2020.

Norges største protestantiske frikirkelige trossamfunn etablerte i den forbindelse en ny ledermodell. Det har blant annet sammenheng med at Øystein Gjerme parallelt med ledervervet i bevegelsen fortsatt er hovedpastor i Salt-nettverket.

En av Ulfstens styrker i rollen som daglig leder er hennes politiske bakgrunn. Ikke fordi det er noe mål i seg selv å rekruttere pinsevenner til KrF, men fordi norske frikirkesamfunn i årene fremover kommer til å trenge dypere og mer oppdatert samfunnsforståelse etter hvert som lover og andre rammebetingelser endrer seg.

Powered by Labrador CMS