For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

| Debatt

Kjære mannfolk – kvifor er de overrepresenterte?

RUSKØYRING: Eit raskt googlesøk på mannfolk og ruskøyring viser at dette er noko som har skjedd over heile landet heilt fram til i dag, skriv Per-Arne Lillebø og Hjørdis Almelid Vikenes.
Publisert Sist oppdatert

I 2020 var 87 prosent av dei som vart meldt for ruskøyring i Noreg menn. Dette er ein trist statistikk – at mannfolka er stabile fyllekøyrarar. 

Eit raskt googlesøk på mannfolk og ruskøyring viser at dette er noko som har skjedd over heile landet heilt fram til i dag, då mange ulike aviser skriv om det. 

Kvifor er det slik? Kva kan vi alle gjere for å redusere fyllekøyringa, og då først og fremst hjå menn?

Powered by Labrador CMS