☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

«Fremad Kristi hærmenn» byttes ut med «Vi lister oss så stilt på tå»

PASTOR: Jan Helge Hindenes er pastor i Baptistkirken, tidligere pastor i Levende Ord.
Publisert

I 2. Kor 11,14 introduseres en lysets engel, mens 1. Peters brev 5,8 omtaler en brølende løve. Egentlig skulle en tro at Bibelen her beskriver to helt forskjellige personer. Sannheten er jo at dette er beskrivelsen av den samme personen i 2 ulike forkledninger. 

En vil liksom aldri helt vite hva som møter oss når denne skikkelsen er på ferde. En dag blir du skjelt ut og neste dag roses du opp i skyene. Selvsagt skaper dette usikkerhet. Hvordan skal jeg forholde meg til dette?

Satan opererer i ulike forkledninger. Som brølende løve er han ute etter å skremme -skape frykt og få oss til å tie eller trekke oss tilbake. Få oss til å kjenne på underlegenhet og dumskap. Goliat lyktes godt, men ikke godt nok. Der fanst en David som hadde en indre styrke gjennom troen på Gud. Han stilte seg i gapet for seg og folket og landet, og fienden falt i denne omgang.

Powered by Labrador CMS