Meninger
JAN NESTVOLD: Daglig leder i IBRA Media Norge.
Deborah Selbekk Lunde
Fra 35 til 200 menigheter
GoPack-teamene til IBRA reiser inn i den vestafrikanske jungelen med PC, lerret, prosjekter, høyttaler og en digital strømforsyning. Jeg fikk også være med.
Kan vi øke antall menigheter med over 500 prosent og samtidig se antall medlemmer øke med 600 prosent på fem år?
Kunne vi i 2022 ha så mange som 2.000 pinsemenigheter i Norge med til sammen 350.000 medlemmer? Helt umulig, ville kanskje mange si. Nei, det er et urealistisk drømmebilde, ville andre sagt. Men dersom det skulle skje, ville det være en fantastisk stor nyhet.
Dette er akkurat hva vi opplever i Guinea (Vest-Afrika) akkurat nå. Og det er ingenting som tyder på at det bremser opp. I løpet av fem år har antallet pinsemenigheter i landet vokst fra 35 til 70 menigheter.