❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

Er Harald Peter Stette forført?

LANDLØFTE: Harald Peter Stette, som bruker Bibelen til forsvar for sine synspunkter, burde vite at Bibelen over 270 ganger på ulike vis sier at Gud har gitt jødene dette landet, skriver innsenderen.
Publisert

Harald Peter Stette har lørdag 20. desember et innlegg i Dagen der han lurer på om Israels venner er forførte. 

Allerede i første avsnitt roter han. Hvordan? Først nevner han kristnes «støtte» til Israel, og i neste omgang sier han «ukritisk støtte». Støtte er ikke ensbetydende med ukritisk støtte. Det er enkel logikk. 

Videre i innlegget anklager han oss kristne at vi gjør forskjell på folk, fordi vi godtar at jødene er et folk, men nekter palestinerne det samme. Her trengs voksenopplæring. De som i nyere tid kaller seg palestinere er ikke et eget folk, de er arabere. Det sier arabiske ledere selv. Et eksempel er hva Zahir Muhsein, en av lederne i PLO, sa i 1977 til den nederlandske avisen TROUW (sitat): Det palestinske folket eksisterer ikke. Opprettelsen av en palestinsk stat er bare et middel for å fortsette kampen mot staten Israel….I dag er det i realiteten ingen forskjell mellom jordanere, palestinere, syrere og libanesere. Bare av politiske og taktiske grunner snakker vi i dag om eksistensen av et palestinsk folk,…(sitat slutt). 

Powered by Labrador CMS