| Kommentar
Drev mediene ham til døden?
Det tragiske dødsfallet til professoren Jason Arday i Cambridge gir grunn til ettertanke – men ikke til utdeling av skyld.
MEDIEKJØR: Skyldes dødsfallet pressedekningen? Bidro jeg selv, gjennom det jeg skrev, til at Arday ikke orket å leve lenger, spør Espen Ottosen.
Mandag for en uke siden skrev jeg ferdig en kommentar om Jason Arday som da akkurat hadde trukket seg som professor i sosiologi ved det prestisjetunge universitetet i Cambridge.
Fire dager senere var han død. Antakelig hadde han tatt sitt eget liv. Det er forferdelig tragisk. Tankene går ikke minst til to barn har mistet sin far.
Så kommer de nærgående spørsmålene: Skyldes dødsfallet pressedekningen? Bidro jeg selv, gjennom det jeg skrev, til at Arday ikke orket å leve lenger?