For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

| Kommentar

Dette har Else Kåss Furuseth og Erik Selle felles

I et demokrati får politikere makt ved å sørge for flertall på Stortinget. Men Else Kåss Furuseth med Ensomhetspartiet, og Erik Selle med Konservativt, driver politikk på annet vis.

LEDERE: Else Kåss Furuseth og Erik Selle er begge partiledere.
Publisert Sist oppdatert

I november i fjor ble Ensomhetspartiet stiftet med komiker og kjendis Else Kåss Furuseth som initiativtaker. På partiets nettside står det at formålet er «å lage en folkebevegelse» for at færre skal føle på utenforskap. Det står også at bakgrunnen for «stiftelsen av partiet kommer av et savn etter politisk vilje og kraft til å jobbe med selvmordsforebygging over tid».

Når det kommer til praktisk politikk har Else Kåss Furuseth og hennes parti lite å bidra med. Riktignok er kravet at det settes av en milliard eller to til selvmordsforebygging i statsbudsjettet – men det utgjør bare promiller av statsbudsjettet.

Dessuten sies det lite konkret om hvordan pengene rent praktisk bør brukes.

Powered by Labrador CMS