| Kommentar
Det har gått fra vondt til verre i Ukraina. Og presset mot Putin uteblir
Før han ble valgt, lovte Donald Trump å stanse krigen i løpet av 24 timer. Men etter et drøyt år som president har flere sivile mistet livet på grunn av russiske angrep enn foregående år.
BRUTALT: Nye tall viser at flere sivile enn noen gang – over 2500 – ble drept i russiske angrep i Ukraina i løpet av 2025
Efrem Lukatsky / AP / NTB
Det omfattende angrepet mot Ukraina som Russland gjennomførte for nøyaktig fire år siden — 24. februar 2021 — har ført til ufattelige lidelser i de fire årene som har gått.
Donald Trump hevdet gang på gang – ja, hele 53 ganger i valgkampen – at han med enkelhet skulle stanse «den forferdelige krigen» på 24 timer.
Dessverre har han ikke vært i nærheten av å lykkes. Det han derimot har stanset, er all amerikansk militærstøtte til Ukraina. Det skjedde i mars for snart et år siden.