For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Meninger

SAMMENHENG: Uten Det gamle testamente vil du egentlig ikke ha noe grunnlag for å forstå evangeliet, skriver Stig-André Lippert.

Det gamle testamentet handler om Jesus

Publisert Sist oppdatert

Paulus innleder sine brev med en hilsen til mottakerne. De versene i seg selv kan jeg bli oppbygget av. Så også i Romerbrevet, et av brevene vi hedninger henter mest lære fra.

Romerbrevet åpnes med en introduksjon; «Paulus, Jesu Kristi tjener, kalt til apostel, utvalgt til Guds evangelium,».

Det avsluttes ikke med punktum en gang, så vers to er da nødvendigvis dette «evangelium» som han akkurat har nevnt; «det som han på forhånd lovte ved profetene sine i hellige skrifter».

Powered by Labrador CMS