For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

| Debatt

Derfor er jeg antifeminist

PASTOR: Jogeir Lianes er pastor i Nådefellesskapet - en huskirke på Karlsrud i Oslo..
Publisert Sist oppdatert

Min mor var en kvinne som jeg har hørt flere beskrive med disse ordene: «Hun visste ikke hva godt hun kunne gjøre for…»

Det er en beskrivelse jeg kan skrive under på. Mine første leveår var hun for det meste hjemmeværende på tross av at en hardtarbeidende og idealistisk far på ingen måte tjente mye penger. Hun måtte lære å «snu på krona». Det satte derimot aldri en demper på hyggen og kosen i hjemmet. Jeg tror trygge rammer skapt av min far og mine foreldres delte verdier kompenserte mer enn godt nok for manglende monetære ressurser.

Mine første sterke minner er fra kvelder der søsken var lagt, der jeg hadde alenetid med en mor som så meg, viste interesse for min dag og mine tanker. Som laget en god kveldsmat og lyttet på en som alltid har snakket mer enn han burde. Der fikk hun begynne å forme mine tanker og følelser.

Powered by Labrador CMS