❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

Den stille kampen til kristne kvinner i Pakistan

MEDIEARBEID: Gulnaz Naushad arbeider for den kristne mediekanalen Pak7, som støttes av Det Norske Misjonsselskap.
Publisert Sist oppdatert

Å vokse opp som kristen kvinne i Pakistan innebærer en dyp kamp med identitet. Selv om familien min elsket meg og på mange måter behandlet meg likt som brødrene mine, merket jeg tidlig at gutter ble tillagt større verdi. Deres framtid virket viktigere. Stemmen deres bar mer tyngde.

Budskapet kom ikke bare fra kulturen; det ble ofte gjentatt, subtilt eller direkte, i kirken. Over tid begynte jeg å tvile på min egen verdi. Jeg husker at jeg følte sinne mot Gud for at han hadde skapt meg som kvinne, som om kjønnet mitt plasserte meg i en annen kategori. 

Det tok mange år før jeg forsto at denne følelsen ikke kom fra Gud, men fra begrensningene samfunnet hadde lagt på kvinner. Da jeg begynte å studere, lærte jeg Guds hjerte å kjenne og oppdaget at min plass i hans plan er like verdifull og viktig som menns plass i Guds rike.

Powered by Labrador CMS