🍁 1 krone for 1 måned

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

Da han hørte Kong Haakons første tale, kalte Gud ham til å be for kongen

FORBØNN: Uansett oppfordrer Bibelen oss tydelig til å be for kongen, skriver Håvard Sand. Bildet er fra Kvitsøy 18. oktober, hvor Kong Haakon VIII gikk bøssebærer for TV-aksjonen.
Publisert

«Jeg formaner dere framfor alt til å bære fram bønn og takk for alle mennesker. Be for konger og alle i ledende stillinger, så vi kan leve et stille og fredelig liv med gudsfrykt og verdighet i alt» (1 Tim 2,1-2).

Tidligere i høst ble den Nasjonale Bønnekonferansen, som arrangeres av Ungdom i Oppdrag og Nasjonalt Bønneråd, avholdt på Nordic Harvest Missions bønnesenter i Levanger. Den har tidligere blitt arrangert på Grimerud Gård, Ungdom i Oppdrags hovedbase.

For å få kabalen til å gå opp for bønnesenteret, ble konferansens tidspunkt forandret fra begynnelsen av året, til høsten. Dermed havnet den i etterkant av et viktig historisk skifte i vår nasjon, Kong Harald Vs død og Kong Haakon VIIIs innsettelse. Gjennom dette fikk ordene fra 1 Tim 2 fornyet aktualitet. 

Powered by Labrador CMS