| I Fokus
Åndsfylde er Kristusfylde
KOLOSSÆ: I Kolossæ søkte man syner og engleåpenbarelser, i stedet for å holde seg til Jesus alene, skriver Per Bergene Holm.
A.Savin, http://WikiPhoto.Space
På 1980-tallet kom det et avisbilag med tittelen «Jesus-avisa». Det var underlig lesning. Navnet Jesus var nevnt tre ganger, mens Den Hellige Ånd var nevnt utallige ganger. Den Ånd og kraft bilaget talte om, hadde åpenbart lite med Jesus å gjøre. Det var noe jeg skulle få ved å søke Ånden, ekstraordinære nådegaver, under og tegn.
Det finnes stadig en tale om Åndens fylde og kraft som har lite og ingenting med Jesus Kristus og hans frelsesgjerning å gjøre. Det er noe i tillegg, en annen velsignelse, løsrevet fra troen på Jesus.
Frelsen i Jesus er vel en god begynnelse, men så kommer det som virkelig gjelder hvis det skal bli noe kraft og liv, og det er Ånden og Åndens virkninger.