For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Anmeldelser

BOK: Forlaget forteller oss at boka «Nattreise» er en psykologisk thriller med overnaturlige elementer, lagt til ei gudsforlatt øy i det høye nord, skriver Bård Hauge.

Snusfornuftig thriller uten nerve

Publisert Sist oppdatert

Forlaget forteller oss at boka «Nattreise» er en psykologisk thriller med overnaturlige elementer, lagt til ei gudsforlatt øy i det høye nord. Hva betyr så det?

Boka forteller om ei gruppe mennesker på 6–8 personer som samles i et hus på Flagdøy i Nord-Norge for å spille inn noen reality-programmer om den hjemsøkte øya for tv. Slik sett er storyen ganske klassisk og ordinær.

Programleder Thomas Dahl er bokas hovedperson og forteller. Han kjenner noen av deltakerne han har med seg til en viss grad fra før. Andre kjenner han kun av omtale eller ikke i det hele tatt. I hvilken grad disse igjen kjenner hverandre blir klart utover i boka, og særlig mot slutten.

Powered by Labrador CMS