| Bokanmeldelse
Interessant og tankevekkende om norsk jernbanedrift
TOGHISTORIE: Preben Colstrup, tidligere informasjonssjef i daværende NSB har gitt ut erindringsbok om norsk jernbanedrift- og politikk.
Pedersen, Terje
Den tidligere predikanten i Indremisjonsselskapet, barnebladredaktøren og nærradiosjefen Preben Colstrup arbeidet de 18 siste yrkesaktive årene, fra 1998 til 2017, som informasjonssjef i daværende NSB. Som pensjonist er han aktiv som forfatter.
I fjor ga han ut ei selvbiografisk bok om oppveksten i Larvik like etter krigen, og i år foreligger denne erindringsboka fra hans år med fokus på norsk jernbane. Det har blitt ei morsom og informativ bok med artige fortellinger og anekdoter sammen med forholdsvis alvorstunge diskusjoner og meningsytringer rundt norsk jernbanedrift og -politikk.
Boka er lettlest, selv om den inneholder noe fagterminologi og er plaget av en del trykkfeil.