For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Henrik Govertsen og Herman Rismyhr står bak kortfilmen Nåde som følger en kristen hovedkarakter, men ønsker ikke å lage en klassisk «kristen film».

De er kristne filmskapere, men tar avstand fra den typiske kristne filmen

I den festivalaktuelle kortfilmen Nåde møter vi en kristen hovedkarakter som blir offer for en traumatisk opplevelse. Likevel vil ikke filmskaperne Henrik Peder Govertsen og Herman Johannes Rismyhr kalle det en kristen film.

Publisert

Dagen møter regissøren Henrik Govertsen og skuespilleren Herman Rismyhr på Bjølsen skole i Oslo, hvor en sentral scene av kortfilmen Nåde utspiller seg.

– Allerede da vi kom på ideen, så var vel det første du sa at «hvis vi skal lage en film på dette tema, må vi unngå at det blir en veldig sånn kristenaktig film», sier Henrik til Herman, som spiller hovedrollen i kortfilmen.

Herman ler og kvier seg samtidig før han svarer.

Powered by Labrador CMS