❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
FORFATTER: Da forfatter og journalist Alf Kjetil Walgermo leste Brødrene Karamazov for første gang, tenkte han at det var den beste boken han hadde lest.

Ble «blåst av banen» da han leste Dostojevskij

Da Alf Kjetil Walgermo leste Dostojevskij for første gang lå han våken om nettene og leste. Torsdag ble den russiske forfatteren hyllet.

Publisert Sist oppdatert

I forrige uke var det 200 år siden Fjodor Dostojevskij ble født, forfatteren som er mest kjent for sine to store romaner Forbrytelse og straff og Brødrene Karamazov.

I dagene i forkant var flere på desperat jakt etter billetter til arrangementet «Dostojevskijfestivalen 2021» på hovedbiblioteket i Oslo, som raskt ble utsolgt.

Da hundre ekstrabilletter ble lagt ut på arrangementets facebooksiden, ble de revet bort samme formiddag som de ble lagt ut. En kvinne kommenterte i en Facebook-post:

Powered by Labrador CMS