Kirken gjør nytt forsøk på å rekruttere innvandrere
Det er milelangt mellom innvandrere med verv eller stillinger i Den norske kirke. Nå blir inkludering sak på Kirkemøtet - igjen.
IKKE FLINKE NOK: – Mange steder der innvandrere er bosatt, eksisterer bare arbeidet til Den norske kirke, og da har menighetene ofte ikke vært flinke nok til å inkludere dem, sier preses Helga Haugland Byfuglien. Foto: Carina Johansen, NTB scanpix
IKKE FLINKE NOK: – Mange stede
...
IKKE FLINKE NOK: – Mange steder der innvandrere er bosatt, eksisterer bare arbeidet til Den norske kirke, og da har menighetene ofte ikke vært flinke nok til å inkludere dem, sier preses Helga Haugland Byfuglien. Foto: Carina Johansen, NTB scanpix
Del
login bli abonnent
den norske kirke,innvandrere i den norske kirke,kia,migranter,kirken,familiekirken,innvandring,kristent interkulturelt arbeid