For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Aliens i lys av Bibelen

Er det liv på andre planter? Finnes romvesener? Hva sier Bibelen – er det rom for slik tro i et kristent verdensbilde?

Publisert Sist oppdatert

Jeg ble i vår i Dagens spalter spurt av Atle Ottesen Søvik om jeg anså funn av bakterielt liv i verdensrommet som så uforenlig med min kristne tro at denne måtte oppgis om slikt liv ble påvist. Noe slikt har jeg naturligvis aldri hevdet.

Det jeg påpekte var hvor absurd det blir når Bjørn Are Davidsen (og Søvik) spekulerer i en alternativ frelsesvei for romvesener i forhold til mennesker og hvordan Davidsen i Vårt land 27/2-17 forteller at «Romvesener vil også kunne være skapt i Guds bilde».

Men er det egentlig så usannsynlig at det finnes utenomjordisk liv? Hva bør vi som bibeltroende kristne tenke i forhold til dette? Noen vil sikkert med en gang avskrive dette som en helt uaktuell og hypotetisk problemstilling som vi heldigvis ikke trenger å forholde oss til.

Powered by Labrador CMS