❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
Migranter som har blitt reddet av organisasjonen Leger Uten Grenser etter å ha krysset Middelhavet, skuer mot Sicilia. Foto: Reuters / NTB scanpix

Slovakia vil bare ha kristne syriske flyktninger

Slovakia mottar snart 200 syriske flyktninger fra leirer i Tyrkia, Italia og Hellas. Men nå stiller de krav om at de skal være kristne, ikke muslimer.

Publisert Sist oppdatert

200 er kvoten Slovakia gikk med på å ta imot da EU fordelte 32.000 syriske flyktninger blant medlemslandene for å avhjelpe krisen i Sør-Europa.

Men lenge etter at dette var godtatt, kom de med det nye kravet om at flyktningene ikke skal være muslimer.

– I Slovakia har vi ingen moskeer. Derfor vil vi kun velge kristne, sier Ivan Metik, som er talsmann for Slovakias innenriksdepartement, til Wall Street Journal.

Powered by Labrador CMS