Moren til israelsk-araberen Mohammed Said Ismail Musallam holder et bilde av sønnen. Ekstremistgruppa Den islamske staten (IS) la tirsdag ut en video som angivelig viser Musallam bli drept av en gutt i tolvårsalderen. Foto: Reuters / NTB scanpix
Reuters / NTB scanpix
Ny IS-video viser gutt likvidere israelsk araber
En ny video fra ekstremistgruppa IS viser angivelig en gutt i tolvårsalderen drepe en israelsk araber som er anklaget for spionasje.
Videoklippet som ble lagt ut tirsdag, viser en ung mann iført oransje drakt identifisere seg som 19 år gamle Mohammed Said Ismail Musallam. Han forteller hvordan han ble rekruttert av israelsk etterretning for å infiltrere Den islamske staten (IS) i Syria.
Han kneler mens han snakker, og bak ham står en gutt som ser ut til å være i tolvårsalderen, og en voksen mann. Mannen, som snakker fransk, kommer så med trusler mot jøder i Frankrike.
Videoen viser deretter hvordan gutten går foran fangen, roper «Allahu Akbar» (Gud er stor) og så skyter ham i pannen med en pistol. Han fortsetter å skyte også etter at offeret har falt i bakken.