For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

En fersk medieanalyse viser at kvinner nesten er helt usynlige i nyhetsrapportering om freds- og sikkerhetsspørsmål i land som opplever konflikter.

Kvinner overses i saker om krig og fred

Kvinners historier blir neglisjert av medier i land med krig og konflikter, viser fersk rapport.

Publisert Sist oppdatert

En fersk medieanalyse viser at kvinner nesten er helt usynlige i nyhetsrapportering om freds- og sikkerhetsspørsmål i land som opplever konflikter.

I en halvsides sak med tittelen «Hyllet kvinners fredsinitiativ» i en avis i Sør-Sudan, var det kun de mannlige gjestene på arrangementet som ble omtalt. Heller ikke bildet inneholdt kvinner.

For å få fram kvinners historier har KFUK i Sør-Sudan nylig laget en egen Facebook-side, fordi de opplever at media svikter i det mannsdominerte samfunnet.

Powered by Labrador CMS